01_04_intro_ver_2.jpg

Challenge Box

Aztek

Wspólnie zbudujemy Twój zespół.

Challenge Box to nowatorska formuła gry teambuildingowej, opracowana z myślą o imprezach firmowych, eventach szkoleniowych, wydarzeniach, których głównym celem jest integracja grupy, wyłonienie liderów, ukazanie mocnych i słabych stron Twojego zespołu. To wyjątkowa atrakcja, która wyzwala w uczestnikach potrzebę współpracy i między zespołowej rywalizacji.

Aztek_001_a.jpg

Na czym to polega. 

Uczestnicy rozgrywki podzieleni na 6-8 osobowe zespoły, wyruszają w 2-godzinną wyprawę śladami starożytnych cywlizacji. Po drodze przyjdzie im stawić czoła unikatowym zadaniom teambuildingowym, będą musieli zaangażować się w poszukiwania drogocennych przedmiotów, a także nawiązać kontakt z tajemniczymi postaciami, które spotkają na swej drodze.

Na początku wyprawy każdy zespół otrzymuje własną walizkę podróżną, w której znajdują się przedmioty fabularne, zapiski i notatki, interaktywna mapa oraz to co najważniejszej - 8 zaryglowanych klap oraz miejsce na złote przedmioty. By otworzyć klapy i zdobyć cenne złoto, zespoły muszą poprawnie wykonać szereg zadań zręcznościowo-logicznych zlokalizowanych na szlaku. Liczy się spryt, zwinność, inteligencja, a co najważniejsze efektywna współpraca całego zespołu.

Śladami
Azteków.

To integracyjna wyprawa terenowa, której fabuła ściśle nawiązuje do czasów prekolumbijskich. Kiedy to na ziemiach Ameryki Środkowej kwitła i rozwijała się kultura dwóch największych starożytnych cywilizacji - Azteków i Majów.

Nasza historia skupia się wokół kluczowych osiągnięć tamtejszych plemion, ich wierzeniach, symbolice, stosowanych systemach liczbowych, piśmienniczych, obserwacjach astronomicznych, a także podbojach.

Uczestnicy rozgrywki wcielają się w rolę poszukiwaczy przygód i badaczy tamtejszej kultury. Zaopatrzeni w przedmioty podróżne, interaktywną mapę oraz dziennik wyprawowy - XIX - wiecznego angielskiego podróżnika i odkrywcy Johna Flindersa - starają się rozwikłać zagadki oraz sprostać zadaniom, które stawia przed nimi Aztecki szlak.

Aztek_002_a.jpg

To pięć stacji
z zagadkami logicznymi.

L2O.jpg
L4O.jpg
L6O.jpg
L7O.jpg
Z10O.jpg

Tutaj liczy się inteligencja, analiza i właściwa dedukcja. Im więcej pomysłów na rozwiązanie, tym lepiej. Bez notatek się nie obejdzie.

Pięć stacji
zręcznościowych.

Z8O.jpg
Z9O.jpg
Z5O.jpg

W tych miejscach przydadzą się posiadane przedmioty fabularne. Spryt, zdolności manualne i współpraca całego zespołu. Pokłady dużej siły nie są wymagane.

Z1O.jpg
Z3O.jpg

Oraz dziesięć ukrytych stacji wirtualnych.

Aztek_003_a.jpg
Aztek_004_a.jpg

Wirtualne stacje, to ukryte punkty na szlaku wyprawy. Po ich odnalezieniu, uczestnicy skanują przypisane do nich kody QR, by następnie stawić czoła wirtualnym wyzwaniom.

Przedmioty podróżne. 

Każda drużyna, rozpoczyna swoją wyprawę wyposażona w walizkę podróżnika.

Aztek_03.jpg
Aztek_04.jpg

Tablet z interaktywną mapą.

Każdy zespół otrzymuje jeden tablet. Jest to swoistego rodzaju interaktywna mapa, na której zaznaczono stacje teambuildingowe i kluczowe punkty wyprawy.

Dziennik podróżnika.

To niezbędny zbiór notatek, w którym zapisane są kluczowe podpowiedzi i informacje do zadań.

Przedmioty fabularne.

W walizce znajdują się także przedmioty fabularne, które będą przydatne podczas rozwiązywania niektórych zadań.

Zaryglowane klapy.

Każda klapa, to jedna stacja na trasie wyprawy. Po poprawnym wykonaniu zadania, zespół otrzymuje 4-cyfrowy kod do jej otwarcia. Zadania punktowane są wg. stopnia trudności. Im bardziej skomplikowane i wymagająca jest dana stacja, tym więcej punktów można zdobyć.

Miejsce na unikatowe przedmioty.

To specjalne miejsce na złote totemy, które uczestnicy mogą dodatkowo zdobyć podczas podróży, dokładnie przeszukując cały teren.

Aztek_05.jpg
Aztek_06.jpg

Ukryte przedmioty na szlaku wyprawy. 

Złote totemy, talizmany i monety ukryte w różnych miejscach na trasie. Odnajdując je, zespoły zdobywają bonusowe punkty. Ale... uwaga na pułapki.

Złote totemy.

To unikatowe przedmioty w postaci złotych totemów o różnych kształtach. Zlokalizowane są na trasie wyprawy w najciężej ukrytych miejscach. Jest ich najmniej, ale ich specjalne umiejętności pozwalają zdobyć najwięcej dodatkowych punktów.

Złote talizmany.

Talizmany, charakteryzują się wyjątkowymi grawerami, które symbolizują funkcje jakie spełnia dany talizman. To konkretne zastosowania, które pomagają lub... utrudniają rozgrywkę. Należy być czujnym, podczas poszukiwań tych przedmiotów.

Złote monety.

Najbardziej powszechne obiekty na trasie wyprawy. Ich wartość punktowa jest najmniejsza, ale przy tym jest ich najwięcej i zlokalizowane są w stosunkowo łatwo widocznych miejscach. Jest ich na tyle dużo, że będzie potrzebna spora sakiewka.

Aztek_07.jpg
Aztek_08_s.jpg

Podróż w głąb starożytnych cywilizacji.

Planujesz event i szukasz atrakcji integracyjnej na świeżym powietrzu? Atrakcji, która oprócz rozrywki dostarczy doznań teambuildingowych? Dzięki której poprawisz efektywność pracy swojego zespołu, zbudujesz silne relacje między uczestnikami i poznasz mocne oraz słabsze strony Twojego Teamu?

Wyprawa Śladami Azteków, łączy w sobie wszystkie te cechy, zamyka je w formie jedynej w swoim rodzaju, pełnej przygód gry terenowej. Zespoły rywalizują między sobą o to, kto lepiej poradzi sobie z zadaniami na szlaku, otworzy więcej kłódek, zdobędzie więcej złota, a tym samym po dwóch godzinach wyprawy będzie dysponował większą liczbą punktów.

Aż do 120 osób. Każdy zespół na swoim szlaku.

To gra, w której jednocześnie udział może brać, aż 15 zespołów. Każda ekipa liczy między 6 a 8 osób. W efekcie to, aż 90 lub 120 osób na szlaku.

Zespoły otrzymują informacje o swoich bazowych stacjach startowych. Dzięki temu, nie zachodzi sytuacja, w której dwie lub więcej ekip już na początku spotyka się przy tym samym zadaniu. Dalsza część wyprawy, pozostaje w rękach danego zespołu.

Wszystko zależy od interpretacji wskazówek, mapy oraz celów jakie przyświecają drużynie. Postawią na zadania logiczne, zręcznościowe a może skupią się na poszukiwaniu złota? 

Aztek_09_s.jpg
Aztek_10_s.jpg

Po 2h. Przychodzi rozwiązanie.

RYWALIZACJA

Wygrywa zespół, który po 2-godzinnej wyprawie zdobędzie najwięcej punktów. Punkty za zadania teambuildingowe i odnalezione złote monety - sumują się. Bonusy stanowią specjalne umiejętności unikatowych złotych totemów i talizmanów.

WSPÓŁPRACA

Ale to nie wszystko. Oprócz rywalizacji, fabuła dopuszcza podjęcie współpracy przez wszystkie zespoły w ostatnim etapie. To wtedy, początkowo rywalizujące ze sobą ekipy łączą swoje osiągnięcia, by ostatecznie zmierzyć się z końcowym zadaniem tej wyprawy.

Na dowolnym terenie plenerowym.

Teren zielony hotelu, restauracji, obszar zalesiony, otwarta przestrzeń miejska. Im większa dostępna powierzchnia - tym lepiej. Stacje gry optymalnie powinny być oddalone od siebie, o co najmniej 50 metrów lub zlokalizowane na takim obszarze, który umożliwiałby ich wzajemne zasłonięcie, przy wykorzystaniu przeszkód terenowych.

Brak takiego miejsca na Twoim evencie?

Rozgrywkę z powodzeniem możemy zorganizować również wewnątrz obiektu!

Teren_01_a.jpg
E43A7946.jpg

W praktyce.

To idealna atrakcja na aktywne spotkanie integracyjne, firmowy teambuilding czy też miejską lub hotelową grę terenową.

 

Plan eventu (czas ok. 3h).

  1. Przywitanie gości - podział grupy na 6-8 osobowe zespoły oraz przydział stacji początkowych dla każdego z nich.

  2. Prezentacja fabuły, celów i założeń gry.

  3. Właściwa rozgrywka - teraz każdy zespół ma 120-150 minut (zależne od wielkości terenu), na to by rozwiązać jak najwięcej zadań, odnaleźć zaginiony skarb i ukryte unikatowe przedmioty na szlaku. Tak, aby w efekcie zdobyć jak najwięcej punktów.

  4. Powrót do bazy. Podliczenie punktów. Wyłonienie zwycięskiego zespołu.

  5. Opcjonalnie: etap współpracy między zespołowej, w celu pozytywnego ukończenia dodatkowe zadania.

  6. Zakończenie - podsumowanie rozgrywki.

Liczba uczestników.

Od 12 do 90os. (lub maks. 120os. przy podziale na 8-mio osobowe zespoły).

Zaufaj naszemu doświadczeniu.

Gwarancja udanego eventu.

Challenge Box: Aztek, to gra i jedyna w swoim rodzaju atrakcja stworzona przez kilkuosobowy zespół, według autorskiego projektu w 2022 roku. W skład zespołu projektowego wchodzą doświadczeni event managerowie, trenerzy biznesu oraz inżynierowie produkcyjni.

 

Zarezerwuj Challenge Box
na swój event.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NASZYM EVENT MANAGEREM

Arkadiusz Szydełko

a.szydelko@milleniumevents.pl

info@challengebox.eu

786 140 833

Wystarczy, że podasz nam planowaną liczbę uczestników, termin oraz miejsce,

a my przygotujemy ofertę jeszcze tego samego dnia.