top of page
Challenge Box Sladami Aztekow

Integracyjna gra terenowa

Aztek

Podążaj szlakiem dawnych cywilizacji

Śladami Azteków to gra integracyjna, w której grupa osób wciela się w rolę odkrywców i poszukiwaczy starożytnych artefaktów.

Ikona - format zajęć
Format zajęć

Gra terenowa.

Ikona - wyzwania
Wyzwania

Zręcznościowo-logiczno-eksploracyjne.

Ikona - uczestnicy
Uczestnicy

Od 6 do 240 osób.

Ikona - czas trwania
Czas trwania

Około 150 minut.

Grupa osób rozwiązująca zadania w grze terenowej Sladami Aztekow
NA CZYM TO POLEGA

Wejdź na szlak!

Uczestnicy gry podzieleni na 6-8 osobowe zespoły, wyruszają na 2-godzinną wyprawę integracyjną śladami starożytnych cywilizacji. Na szlaku przyjdzie stawić im czoła unikatowym zadaniom zręcznościowo-logicznym oraz eksploracyjnym, a także nawiążą kontakt z tajemniczymi postaciami, które spotkają na swej drodze.

 

Każdy zespół otrzymuje walizkę podróżnika, we wnętrzu której znajdują się przedmioty oraz zapiski fabularne. Ponadto, tablet z interaktywną mapą z zaznaczonymi miejscami z wyzwaniami zręcznościowymi i zadaniami logicznymi.

Celem uczestników jest poszczególne rozwiązywanie zadań, łamigłówek oraz eksploracja terenu w poszukiwaniu cennych artefaktów, tak by w efekcie zdobyć jak największą liczbę punktów.

FABUŁA GRY

Śladami Azteków

To integracyjna wyprawa terenowa, której fabuła ściśle nawiązuje do czasów prekolumbijskich i ziem pod władaniem starożytnych cywilizacji Majów i Azteków.

 
Nasza historia skupia się wokół kluczowych osiągnięć tamtejszych kultur, ich wierzeń, symbolice, stosowanych systemach liczbowych, piśmienniczych, obserwacjach astronomicznych oraz licznych podbojach. Uczestnicy rozgrywki wcielają się w rolę odkrywców i poszukiwaczy cennych artefaktów. Zaopatrzeni w przedmioty podróżne, interaktywną mapę oraz dziennik wyprawowy - XIX wiecznego angielskiego podróżnika i odkrywcy Johna Flindersa - starają się rozwikłać zagadki oraz sprostać zadaniom, które stawia przed nimi szlak.

Mężczyzna wskazujący rozwiązanie zadania w grze terenowej Challenge Box Aztek
WYZWANIA

Staw czoła licznym wyzwaniom zręcznościowym, logicznym oraz eksploracyjnym

Liczba wyzwań na szlaku uzależniona jest od liczebności Twojej grupy. Jednak, możesz być pewien, że zawsze zapewnimy co najmniej 20 w pełni zróżnicowanych wyzwań zręcznościowych oraz zadań logicznych dotyczących życia i kultury starożytnych cywilizacji Majów i Azteków. Przy większych grupach ta liczba wzrasta do 35.

Animator palący fajkę pokoju podczas gry Challenge Box Aztek
MIEJSCE ODPOCZYNKU

Odpal fajkę pokoju

To unikatowe miejsce na szlaku, w którym animator w stroju etnicznego szamana rozpala fajkę pokoju.

Każdy z uczestników gry ma okazję spróbować oryginalnej fajki pokoju, pochodzącej wprost z Ameryki Środkowej. Fajka nabita jest specjalnym łagodnym tytoniem marki Captain Black, dzięki czemu każdy może delektować się jej smakiem.

Dbamy o względy higieniczne, dlatego zapewniamy jednorazowe ustniki dla każdego uczestnika.

EKSPLORACJA

Odnajdź ukryte przedmioty na szlaku wyprawy

Złote totemy, talizmany i monety ukryte w różnych miejscach na terenie. Odnajdując je, zespoły zdobywają bonusowe punkty. Ale... uwaga na pułapki.

Złoto azteków
Azteckie talizmany

Złote totemy:

To unikatowe przedmioty w postaci złotych totemów o różnych kształtach. Zlokalizowane są na terenie w najbardziej niedostępnych miejscach. Jest ich najmniej, ale ich specjalne umiejętności pozwalają zdobyć najwięcej bonusów.

Złote talizmany:

Talizmany, charakteryzują się wyjątkowymi grawerami, które symbolizują funkcje jakie spełnia dany talizman. To konkretne zastosowania, które pomagają lub... utrudniają rozgrywkę. Należy być czujnym, podczas poszukiwań tych przedmiotów.

Złote monety:

Najbardziej powszechne obiekty na szlaku. Ich wartość punktowa jest najmniejsza, ale przy tym jest ich najwięcej. Zlokalizowane są w stosunkowo łatwo dostępnych miejscach. Jest ich na tyle dużo, że będzie potrzebna spora sakiewka.

WYPOSAŻENIE

Przedmioty podróżne dla każdego zespołu

Każda drużyna, rozpoczyna swoją przygodę wyposażona w walizkę podróżnika oraz tablet z dedykowaną aplikacją gry Śladami Azteków.

Walizki podróżnika
Tablet z aktywną aplikacją MooveGo

Tablet z dedykowaną aplikacją:

Każdy zespół otrzymuje jeden tablet. Jest to swoistego rodzaju interaktywna mapa, na której zaznaczono kluczowe miejsca wyprawy. Ponadto, po rozpoczęciu gry, na ekranie pojawia się zegar odmierzający czas do końca wyprawy oraz saldo punktowe.

 

Aplikacja spełnia również rolę wirtualnego klucza, dzięki któremu uczestnicy mogą aktywować wybrane zadanie, uzyskać niezbędne wskazówki i gromadzić punkty.

Legenda mapy:

Opis miejsc, które przyjdzie odwiedzić uczestnikom w trakcie Azteckiej wyprawy.

Dziennik podróżnika:

To niezbędny zbiór notatek, w którym zapisane są niezbędne wskazówki i informacje do zadań.

Przedmioty fabularne:

W walizce znajdują się także przedmioty fabularne, które będą przydatne podczas niektórych zadań.

Miejsce na unikatowe przedmioty:

To specjalne miejsce na Azteckie totemy oraz skórzany mieszek na talizmany i złote monety.

Wnętrze walizek podróżnika w grze Challenge Box Sladami Aztekow
Zamknięte walizki podróżnika wraz z zestawem nocnym

Dodatkowe wyposażenie nocne:*

Nocna eksploracja wymaga użycia specjalnego dodatkowego wyposażenia w postaci latarek taktycznych, czołówek oraz awaryjnego zasilania. Ponadto kluczowe miejsca wyprawy oświetlone zostają przy pomocy klimatycznych lampionów ledowych.

*Dodatkowe wyposażenie nocne zapewniane jest w przypadku realizacji wieczornych oraz podchodów. Zapytaj o rekomendację naszego Managera.

Grupa osób biorąca udział w zabawie integracyjnej Challenge Box Aztek
FORMUŁA WYDARZENIA

Śladami Azteków to nowoczesna formuła integracyjnej gry terenowej

Planujesz event i szukasz pomysłu na atrakcje integracyjną na świeżym powietrzu? Grę, która oprócz rozrywki, zintegruje Twój zespół. Dzięki której poprawisz efektywność pracy zespołu, zbudujesz silne relacje między uczestnikami i poznasz ich możliwości?

Wyprawa Śladami Azteków, łączy w sobie wszystkie te cechy, zamyka je w formie jedynej w swoim rodzaju, pełnej przygód gry terenowej. Zespoły rywalizują między sobą o to, kto lepiej poradzi sobie na szlaku, rozwiąże więcej zadań i łamigłówek, zdobędzie więcej złota, a tym samym po dwóch godzinach wyprawy będzie dysponował większą liczbą punktów.

LICZBA OSÓB

Nawet 240 uczestników

W grze jednocześnie udział może brać aż 240 osób, pracujących w 6-8 osobowych zespołach. Ilość stacji z zadaniami na szlaku* oraz liczba zestawów podróżnika, które dostarczamy na event podyktowana jest liczebnością grupy oraz terenem gry.

Zespoły otrzymują informacje o swoich bazowych stacjach startowych. Dzięki temu, nie zachodzi sytuacja, w której dwie lub więcej ekip już na początku spotyka się przy tym samym zadaniu. Dalsza część wyprawy, pozostaje w rękach danego zespołu. Wszystko zależy od interpretacji wskazówek, mapy oraz celów jakie przyświecają drużynie. Postawią na zadania logiczne, zręcznościowe a może skupią się na poszukiwaniu złota? 

*Minimalna liczba wyzwań i zadań na szlaku to 20, maksymalna to 35. Zależnie od liczby uczestników i ilości zespołów. Liczba stacji może być uzależniona również od terenu, na którym realizowana jest gra. Dokładna liczba stacji przedstawiona jest po poznaniu liczby uczestników i planowanego miejsca realizacji.

Grupa osób słuchająca wprowadzenia do gry Sladami Aztekow
Kobieta rozwiązująca zadanie logiczne w mobilnym terenowym escape roomie
PODZIAŁ NA ZESPOŁY

Losowanie

W zależności od Twoich preferencji uczestników eventu dzielimy na 6, 7 lub 8-mio osobowe zespoły. Każdy z graczy otrzymuje swoje zadanie i wnosi do zespołu inne wartości.

OPCJE JĘZYKOWE

Po Polsku lub Angielsku 

Wszystkie wyzwania w grze przygotowane są w wersji Polsko i Anglojęzycznej. To pozwala na owocną współpracę, nawet jeśli w Twoim zespole są osoby różnych narodowości.

WARUNKI POGODOWE

Dowolna pora roku - nie tylko w lecie

Najlepszy czas na organizację gry terenowej Śladami Azteków przypada w okresie od Kwietnia do Października. Jednakże nic nie stoi na przeszkodzie, by terenową integrację zorganizować późną jesienią lub nawet zimą.

 

Wszystkie elementy wykorzystywane w grze są w pełni odporne na ciężkie warunki atmosferyczne, w tym porywisty wiatr, deszcz, śnieg czy mróz (do -15 stopni Celsjusza).

Zespół kilku osób w warunkach zimowych rozwiązujący zadanie integracyjne w grze Sladami Aztekow
Mężczyzna liczący złoto w grze Aztek
PODSUMOWANIE WYNIKÓW

Motywująca rywalizacja

Wygrywa zespół, który na szlaku zdobędzie najwięcej punktów. Granty za wyzwania zręcznościowe i zadania logiczne oraz odnalezione złote monety - sumują się. Bonusy stanowią specjalne umiejętności unikatowych złotych totemów i talizmanów.

Podliczenie punktów następuję po zakończeniu gry i powrocie wszystkich zespołów do miejsca rozpoczęcia oraz zakończenia wyprawy. Dzięki specjalnie opracowanemu systemowi punktacji, otrzymujemy wgląd do tego, jak dany zespół poradził sobie z konkretnym rodzajem zadań. 

MIEJSCE REALIZACJI

Realizacja gry na dowolnym terenie plenerowym

Teren zielony hotelu, restauracji, obszar zalesiony, otwarta przestrzeń miejska. Im większa dostępna powierzchnia - tym lepiej. Stacje gry optymalnie lokalizujemy w odległości min. 50 metrów od siebie, na takim obszarze, który umożliwiałby ich wzajemne zasłonięcie, przy wykorzystaniu przeszkód terenowych lub architektury obiektu.

 

Nie wybrałeś jeszcze miejsca na swój event?

Skontaktuj się z nami, a pomożemy w zapewnieniu przestrzeni w Twoim mieście.

PLAN WYDARZENIA

Agenda eventu

Od powitania gości, poprzez prowadzenie zajęć, na podsumowaniu kończąc - wszystko jest w rękach naszych moderatorów. Czas trwania gry to 150min.

ChallengeBox_numer_1.jpg
Powitanie

Powitanie przybyłych gości, podział na zespoły i przydział zestawów.

ChallengeBox_numer_2.jpg
Wyruszenie na szlak

Wyruszenie na szlak, eksploracja i praca nad zadaniami.

ChallengeBox_numer_3.jpg
Zakończenie wyprawy

Zakończenie wyprawy, powrót i podliczenie punktów.

ChallengeBox_numer_4.jpg
Podsumowanie

Omówienie wyników oraz efektów pracy w zespołach.

Kilka zespołów rozwiązuje zadania logiczne w grze integracyjnej Challenge Box Aztek
TECHNIKA I LOGISTYKA

Warunki i zaplecze techniczne

Szkic - Sladami Aztekow

Zapewniamy

Stacje z zadaniami, walizki podróżnika oraz tablety w liczbie adekwatnej do liczby uczestników wydarzenia.

Profesjonalny system nagłośnieniowy.

Obsługę techniczną, koordynację oraz moderację wydarzenia.

Obsługę przed i po sprzedażową.

Szkic - dom i las

Potrzebujemy

Wydzielonego terenu do organizacji gry, adekwatnego do liczby uczestników. Rekomendowana powierzchnia to co najmniej 0.5ha (zalecana to 1-5ha lub więcej).

2 stołów w rozmiarze min. 120x60cm (rekomendowany wymiar stołów to 150x80cm lub większe).

Szkic - zegar i młotek

Instalacja

Średni czas przygotowania przestrzeni eventowej do przeprowadzenia gry terenowej to 3-4h.

Średni czas demontażu sprzętu po zakończeniu zajęć to 1-2h.

WYMIERNE KORZYŚCI DLA FIRMY

Co zyskujesz jako pracodawca?

Zdajemy sobie sprawę, jak ważny dla Ciebie i Twojej firmy jest zgrany i dobrze funkcjonujący zespół. Dlatego, opracowując program integracyjny Śladami Azteków skupiliśmy się na tych aspektach, które najbardziej wpływają na efektywną pracę zespołową i komunikację pomiędzy pracownikami.

Integrujemy zespół

Twoją grupę dzielimy w sposób losowy, tak by osoby, które wcześniej nie miały okazji się poznać, teraz mogły stawić czoła wspólnemu problemowi. Podczas gry uczestnicy w łatwy i naturalny sposób nawiązują wzajemne relacje.

Poprawiamy komunikację

Dzięki przemyślanemu schematowi gry, w istotny sposób wpływamy na polepszenie komunikacji w Twoim zespole. Poprawne przekazywanie i wykorzystywanie informacji przez uczestników, odgrywa tutaj kluczową rolę.

Określamy predyspozycje

Poprzez zastosowanie specjalistycznych wyzwań, każdy z uczestników może wykazać się swoimi zdolnościami. Podczas podsumowania wyników, otrzymujemy wgląd do tego, jak dany zespół poradził sobie z konkretnym rodzajem zadań.*

*Ta formuła gry w przeciwieństwie do gier stolikowych z naszej oferty, nie oferuje możliwości skorzystania z dodatkowej opcji w postaci omówienia efektów pracy zespołów przez trenera biznesu. Wynika to z faktu, iż w przypadku gry terenowej nasz trener nie jest w stanie w sposób efektywny obserwować pracy poszczególnych osób i zespołów.

REFERENCJE

Zaufaj naszemu doświadczeniu!

Gwarancja udanego eventu

Challenge Box: Aztek, to gra i jedyna w swoim rodzaju atrakcja integracyjna stworzona przez kilkuosobowy zespół, według autorskiego projektu w 2022 roku. W skład zespołu projektowego wchodzą doświadczeni event managerowie, trenerzy biznesu oraz utalentowani inżynierowie.

REZERWACJA

Zarezerwuj Śladami Azteków na swój event

Wystarczy, że podasz nam kilka niezbędnych informacji a my przygotujemy dla Ciebie ofertę jeszcze tego samego dnia. 

01

Określ miejsce realizacji

Przedstaw w jakim miejscu planujesz organizację swojego wydarzenia. Jeśli nie wybrałeś jeszcze konkretnego obiektu, określ miasto w którym miałoby się odbyć Twoje wydarzenie. Możesz również poprosić nas o rekomendację miejsca w Twoim mieście.

02

Podaj planowaną liczbę gości

Do przygotowania szczegółowej oferty, potrzebujemy informacji o liczbie gości, którą planujesz zaprosić na swój event. W przesłanym zapytaniu, zawsze uwzględniaj maksymalną planowaną ilość.

03

Czekaj na ofertę

To wszystko! Teraz nasz zespół potrzebuje maksymalnie 12-godzin aby przygotować dla Ciebie najlepszą propozycję. Na wszystkie zapytania przesłane do godziny 15:00, staramy się odpowiadać jeszcze tego samego dnia.

Kontakt

Nasze biura

Warszawa

ul. Białostocka 22

03-471 Warszawa

Rzeszów

ul. Przemysłowa 6
35-105 Rzeszów

Godziny otwarcia

Pn-Pt

09:00 – 18:00

Sobota

09:00 – 13:00

  • Facebook
  • Instagram
bottom of page