top of page
Challenge Box Śladami Azteków

Challenge Box

Aztek

Wspólnie zbudujemy Twój zespół.

Challenge Box to nowatorska formuła atrakcji integracyjnej, opracowana z myślą o imprezach firmowych, imprezach integracyjnych, eventach szkoleniowych, wydarzeniach, których głównym celem jest integracja grupy, wyłonienie liderów, ukazanie predyspozycji Twojego zespołu. To wyjątkowa atrakcja, która wyzwala w uczestnikach potrzebę między zespołowej współpracy.

Jeśli szukasz pomysłu na firmową imprezę integracyjną to świetnie trafiłeś.

Tablety przygotowane do gry terenowej

Gra terenowa na imprezę firmową.

Uczestnicy gry terenowej podzieleni na 6-8 osobowe zespoły, wyruszają w 2-godzinną wyprawę integracyjną śladami starożytnych cywilizacji. Po drodze przyjdzie im stawić czoła unikatowym zadaniom team buildingowym, będą musieli zaangażować się w poszukiwanie skarbów, a także nawiązać kontakt z tajemniczymi postaciami, które spotkają na swej drodze.

Na początku wyprawy każdy zespół otrzymuje własną walizkę podróżną, we wnętrzu której znajdują się przedmioty fabularne, zapiski i notatki, interaktywna mapa oraz to co najważniejszej - 8 zaryglowanych klap oraz miejsce na złote przedmioty. By otworzyć klapy i zdobyć cenne złoto, zespoły muszą poprawnie wykonać szereg zadań zręcznościowo-logicznych zlokalizowanych na szlaku. Liczy się spryt, zwinność, inteligencja, a co najważniejsze efektywna współpraca całego zespołu firmowego.

Śladami
Azteków.

To integracyjna wyprawa terenowa, której fabuła ściśle nawiązuje do czasów prekolumbijskich. Kiedy to na ziemiach Ameryki Środkowej kwitła i rozwijała się kultura dwóch największych starożytnych cywilizacji - Azteków i Majów.

Nasza historia skupia się wokół kluczowych osiągnięć tamtejszych plemion, ich wierzeniach, symbolice, stosowanych systemach liczbowych, piśmienniczych, obserwacjach astronomicznych, a także podbojach.

Uczestnicy rozgrywki wcielają się w rolę poszukiwaczy przygód i badaczy tamtejszej kultury. Zaopatrzeni w przedmioty podróżne, interaktywną mapę oraz dziennik wyprawowy - XIX - wiecznego angielskiego podróżnika i odkrywcy Johna Flindersa - starają się rozwikłać zagadki oraz sprostać zadaniom, które stawia przed nimi Aztecki szlak.

Otwarta walizka podróżnika do gry miejskiej

To pięć team buildingowych stacji
z zagadkami logicznymi.

Wilik stacja integracyjna z zadaniami logicznymi
Yuum kuj stacja integracyjna z zadaniami logicznymi
Meyaj Ku stacja integracyjna z zadaniami logicznymi
Tonalpohuali stacja integracyjna z zadaniami logicznymi
Hexagono le Kiion stacja integracyjna z zadaniami analitycznymi

Tutaj liczy się inteligencja, analiza i właściwa dedukcja. Im więcej pomysłów na rozwiązanie, tym lepiej. Bez notatek się nie obejdzie.

Pięć integracyjnych stacji
zręcznościowych.

Kiin stacja integracyjna z zadaniami zręcznościowymi
Stacja integracyjna z zadaniami grupowymi
Jalach Uinik stacja integracyjna z zadaniami zespołowymi

W tych miejscach przydadzą się posiadane przedmioty fabularne. Spryt, zdolności manualne i współpraca całego zespołu. Pokłady dużej siły nie są wymagane.

Labirynt do team builidingu
Mix tuux stacja integracyjna z zadaniami zręcznościowymi

Oraz dziesięć ukrytych stacji wirtualnych.

Marker zawieszony na drzewie do gry terenowej
QR kod ustawiony na terenie do gry miejskiej

Wirtualne stacje, to ukryte punkty na szlaku wyprawy. Po ich odnalezieniu, uczestnicy skanują przypisane do nich kody QR, by następnie stawić czoła wirtualnym wyzwaniom.

Szaman rozpalający fajkę pokoju Challenge Box Śladami Azteków.jpg

Stacja bonusowa. Odpalamy fajkę pokoju.

To unikatowa stacja na trasie wyprawy, w której animator w stroju etnicznego szamana rozpala fajkę pokoju.

Każdy z uczestników gry będzie miał okazję odwiedzić ten punkt i spróbować oryginalnej fajki pokoju, pochodzącej prosto z Ameryki Środkowej. Fajka nabita jest specjalnym łagodnym tytoniem marki Captain Black, dzięki temu każdy może delektować się jej smakiem.

Dbamy o względy higieniczne, dlatego zapewniamy jednorazowe ustniki dla każdego uczestnika.

Przedmioty podróżne dla każdego zespołu.

Każda drużyna, rozpoczyna swoją grę terenową wyposażona w walizkę podróżnika.

Walizka z przedmiotami podróżnymi do gry Śladami Azteków
Grupa osób otwierająca kłódkę w Azteckiej walizce

Tablet z interaktywną mapą.

Każdy zespół otrzymuje jeden tablet. Jest to swoistego rodzaju interaktywna mapa, na której zaznaczono stacje teambuildingowe i kluczowe punkty wyprawy.

Dziennik podróżnika.

To niezbędny zbiór notatek, w którym zapisane są kluczowe podpowiedzi i informacje do zadań.

Przedmioty fabularne.

W walizce znajdują się także przedmioty fabularne, które będą przydatne podczas rozwiązywania niektórych zadań.

Zaryglowane klapy.

Każda klapa, to jedna stacja na trasie wyprawy. Po poprawnym wykonaniu zadania, zespół otrzymuje 4-cyfrowy kod do jej otwarcia. Zadania punktowane są wg. stopnia trudności. Im bardziej skomplikowane i wymagająca jest dana stacja, tym więcej punktów można zdobyć.

Miejsce na unikatowe przedmioty.

To specjalne miejsce na złote totemy, które uczestnicy mogą dodatkowo zdobyć podczas podróży, dokładnie przeszukując cały teren.

Otwarte kłódki z walizce podróżnika
Złote monety, talizmany i totemy do gry terenowej

Ukryte przedmioty na szlaku wyprawy. 

Złote totemy, talizmany i monety ukryte w różnych miejscach na trasie. Odnajdując je, zespoły zdobywają bonusowe punkty. Ale... uwaga na pułapki.

Złote totemy.

To unikatowe przedmioty w postaci złotych totemów o różnych kształtach. Zlokalizowane są na trasie wyprawy w najciężej ukrytych miejscach. Jest ich najmniej, ale ich specjalne umiejętności pozwalają zdobyć najwięcej dodatkowych punktów.

Złote talizmany.

Talizmany, charakteryzują się wyjątkowymi grawerami, które symbolizują funkcje jakie spełnia dany talizman. To konkretne zastosowania, które pomagają lub... utrudniają rozgrywkę. Należy być czujnym, podczas poszukiwań tych przedmiotów.

Złote monety.

Najbardziej powszechne obiekty na trasie wyprawy. Ich wartość punktowa jest najmniejsza, ale przy tym jest ich najwięcej i zlokalizowane są w stosunkowo łatwo widocznych miejscach. Jest ich na tyle dużo, że będzie potrzebna spora sakiewka.

Znajdki na terenie gry plenerowej
Konferansjer tłumaczący zasady gry miejskiej

Gra eventowa. Podróż w głąb starożytnych cywilizacji.

Planujesz event i szukasz pomysłu na atrakcje integracyjną na świeżym powietrzu? Która oprócz rozrywki zintegruje Twój zespół. Dzięki której poprawisz efektywność pracy zespołu, zbudujesz silne relacje między uczestnikami i poznasz ich predyspozycje?

Wyprawa Śladami Azteków, łączy w sobie wszystkie te cechy, zamyka je w formie jedynej w swoim rodzaju, pełnej przygód gry terenowej. Zespoły rywalizują między sobą o to, kto lepiej poradzi sobie z zadaniami na szlaku, otworzy więcej kłódek, zdobędzie więcej złota, a tym samym po dwóch godzinach wyprawy będzie dysponował większą liczbą punktów.

Atrakcja na wyjazd integracyjny dla 120 osób.

To gra, w której jednocześnie udział może brać, aż 15 zespołów. Każda ekipa liczy między 6 a 8 osób. W efekcie to, aż 90 lub 120 osób na szlaku.

Zespoły otrzymują informacje o swoich bazowych stacjach startowych. Dzięki temu, nie zachodzi sytuacja, w której dwie lub więcej ekip już na początku spotyka się przy tym samym zadaniu. Dalsza część wyprawy, pozostaje w rękach danego zespołu.

Wszystko zależy od interpretacji wskazówek, mapy oraz celów jakie przyświecają drużynie. Postawią na zadania logiczne, zręcznościowe a może skupią się na poszukiwaniu złota? 

Grupa osób rozwiązują zadania w trakcie zajęć integracyjnych
Grupa pracowników firmowych układająca hasło

Ponad dwu godzinne zajęcia integracyjne.

RYWALIZACJA

Wygrywa zespół, który po 2-godzinnej wyprawie zdobędzie najwięcej punktów. Punkty za zadania teambuildingowe i odnalezione złote monety - sumują się. Bonusy stanowią specjalne umiejętności unikatowych złotych totemów i talizmanów.

WSPÓŁPRACA

Ale to nie wszystko. Oprócz rywalizacji, fabuła dopuszcza podjęcie współpracy przez wszystkie zespoły w ostatnim etapie. To wtedy, początkowo rywalizujące ze sobą ekipy łączą swoje osiągnięcia, by ostatecznie zmierzyć się z końcowym zadaniem tej wyprawy.

Gra terenowa, hotelowa lub miejska na Twoim evencie firmowym.

Teren zielony hotelu, restauracji, obszar zalesiony, otwarta przestrzeń miejska. Im większa dostępna powierzchnia - tym lepiej. Stacje gry optymalnie powinny być oddalone od siebie, o co najmniej 50 metrów lub zlokalizowane na takim obszarze, który umożliwiałby ich wzajemne zasłonięcie, przy wykorzystaniu przeszkód terenowych.

Brak takiego miejsca na Twoim evencie?

Rozgrywkę z powodzeniem możemy zorganizować również wewnątrz obiektu!

Pracownicy bawiący się w trakcie wyjazdu integracyjnego
Pracownicy firmy biorący udział w zajęciach team buildingowych

Agenda eventu.

To idealna atrakcja na aktywne spotkanie integracyjne, firmowy teambuilding czy też miejską lub hotelową grę terenową.

 

Plan eventu (czas ok. 3h).

  1. Przywitanie gości - podział grupy na 6-8 osobowe zespoły oraz przydział stacji początkowych dla każdego z nich.

  2. Prezentacja fabuły, celów i założeń gry.

  3. Właściwa rozgrywka - teraz każdy zespół ma 120-150 minut (zależne od wielkości terenu), na to by rozwiązać jak najwięcej zadań, odnaleźć zaginiony skarb i ukryte unikatowe przedmioty na szlaku. Tak, aby w efekcie zdobyć jak najwięcej punktów.

  4. Powrót do bazy. Podliczenie punktów. Wyłonienie zwycięskiego zespołu.

  5. Opcjonalnie: etap współpracy między zespołowej, w celu pozytywnego ukończenia dodatkowe zadania.

  6. Zakończenie - podsumowanie rozgrywki.

Liczba uczestników.

Od 12 do 90os. (lub maks. 120os. przy podziale na 8-mio osobowe zespoły).

Zaufaj naszemu doświadczeniu.

Gwarancja udanego eventu.

Challenge Box: Aztek, to gra i jedyna w swoim rodzaju atrakcja integracyjna stworzona przez kilkuosobowy zespół, według autorskiego projektu w 2022 roku. W skład zespołu projektowego wchodzą doświadczeni event managerowie, trenerzy biznesu oraz inżynierowie produkcyjni.

Dotychczas nasz zespół zrealizował już ponad 50 eventów na terenie kraju.

Zarezerwuj Challenge Box
na swój event.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NASZYM EVENT MANAGEREM

Arkadiusz Szydełko

info@challengebox.eu

+48 786 140 833

Wystarczy, że podasz nam planowaną liczbę uczestników, termin oraz miejsce,

a my przygotujemy ofertę jeszcze tego samego dnia.

bottom of page