top of page
Challenge Box Skrzynia Vinciego
Favicon_logo_strona_02.png

Challenge Box

Vinci

Wspólnie zbudujemy Twój zespół.

Challenge Box to nowatorska formuła atrakcji integracyjnej opracowana z myślą o imprezach firmowych, imprezach integracyjnych, eventach szkoleniowych, wydarzeniach, których głównym celem jest integracja grupy, wyłonienie liderów, ukazanie predyspozycji Twojego zespołu. To wyjątkowa atrakcja, która wyzwala w uczestnikach potrzebę między zespołowej współpracy.

Jeśli szukasz pomysłu na firmowy team building to świetnie trafiłeś.

Zamknięte walizki w Skrzyni Vinciego

Dobry pomysł na firmowy Team building.

Uczestnicy gry podzieleni na 6-8 osobowe zespoły mają za zadanie w czasie krótszym niż 120 minut rozwiązać szereg zadań zręcznościowo-logicznych znajdujących się w skrzyniach oraz zbudować specjalny model prototypowej maszyny.

 

Każdy zespół otrzymuje swoją skrzynię, we wnętrzu której znajdują się cztery zamknięte walizki, tablet z dedykowaną aplikacją AR, notatki oraz schemat budowy maszyny. Celem uczestników jest poszczególne rozwiązywanie zadań i łamigłówek, tak by w efekcie otworzyć wszystkie walizki, zgromadzić niezbędne elementy konstrukcyjne i zbudować model.

Aby każda drużyna przystępowała do wyzwania z równymi szansami, skrzynie posiadają te same zestawy zagadek.

Skrzynia Vinciego.

Skrzynie Vinciego to historia nawiązująca bezpośrednio do najznakomitszej postaci doby Renesansu Leonardo Da Vinci.

 

Uczestnicy wcielają się w rolę grupy historyków, badających życie i twórczość Mistrza. W jednym z pomieszczeń starych pracowni odnajdują skrzynie, która jak się okazuje należała do samego Leonardo. Skrzynia skrywa w sobie cztery zamknięte walizki, schemat budowy prototypowej maszyny oblężniczej, odręczne zapiski a także tajemniczy artefakt, który w niezwykły sposób pozwala dostrzegać to, czego nie widać gołym okiem.

We wnętrzu walizek zespoły odnajdują zagadkowe przedmioty, skomplikowane mechanizmy szyfrowe, tajemnicze symbole, starodawne mapy oraz elementy konstrukcyjne do budowy modelu maszyny oblężniczej. Cel jaki niegdyś postawił Mistrz przed śmiałkami, którzy odważą się podnieść wieko skrzyni jest jeden. Otworzyć wszystkie walizki i zbudować prototypowy model maszyny. Ale uwaga - limit czasu to zaledwie 120 minut.

Zagadki i zadania w Skrzyni Vinciego

Da Vinci inspirował.
Poszukiwał w wielu dziedzinach. Cztery walizki, odzwierciedlają jego niezliczone zainteresowania.

Piękno natury, matematyka, anatomia ludzkiego ciała, a także malarstwo i astronomia. Wejdź do świata wielkiego Mistrza i zmierz się z pozostawionymi przez niego zadaniami, w trakcie Twojej imprezy firmowej.

Zagadki w walizce pierwszej
Zagadki w walizce drugiej
Zagadki w walizce trzeciej
Zagadki w walizce czwartej
Mężczyzna rozwiązujący zagadki na imprezie firmowej

Skompletuj niezbędne elementy konstrukcyjne i stwórz model.

Zbuduj prototypowy model maszyny oblężniczej projektu Da Vinci.

We wnętrzu walizek odnajdziesz także kody do otwarcia szuflad, w których znajdują elementy konstrukcyjne do budowy modelu maszyny oblężniczej, opracowanej przez samego Mistrza. Zlokalizowanie elementów konstrukcyjnych i zbudowanie maszyny, to wspólne zadanie wszystkich zespołów.

To właśnie w tym momencie zabawa przybiera formę gry integrującej ze sobą cały zespół.

Rzeczywistość rozszerzona na Twoim evencie.

To system łączący świat rzeczywisty z wirtualnym. Implementując technologie AR w wykreowany scenariusz zwiększamy immersyjność i dajemy uczestnikom imprezy jeszcze większe możliwości interakcji podczas głównej rozgrywki.

Aplikacja wykorzystująca rozszerzoną rzeczywistość

Świat wirtualny przenika się z rzeczywistością.

Wykorzystując tablety, zespoły skanują pojawiające się podczas gry specjalne markery (symbole), na bazie których aplikacja AR określa swoje położenie względem świata rzeczywistego i inicjuje grafikę 3D, która pojawia się w przestrzeni.

AR.png
Tablet z aplikacją AR

Technologia przyszłości.

Z całą pewnością to obecnie najbardziej zaawansowana wirtualna technologia dostępna na rynku. U części uczestników, którzy nie mieli z nią nigdy styczności może wywołać spore zaskoczenie.

Postęp gry i czas widoczny na tablecie.

Oprócz tego, że tablet pełni rolę urządzenia, dzięki któremu uczestnicy mogą dostrzegać rzeczy niewidoczne gołym okiem, wyświetlane są na nim także: procentowy postęp gry oraz czas pozostały do końca.

To coś więcej niż zwykły obraz.
To wirtualne, interaktywne obiekty 3D pojawiające się
w przestrzeni.

Tablet z aplikacją Leonardo Da Vinci
Skrzynia Vinciego na imprezie firmowej

Skrzynia Vinciego, czyli pokój zagadek zamknięty
w skrzyni.

Planujesz duży event w hotelu, a może szukasz atrakcji integracyjnej, którą łatwo zainicjować w biurze? Skrzynia Vinciego to gra, która łączy w sobie wszystkie zalety pokojów zagadek i zamyka je w skrzyni. Dodatkowo, scenariusz został wzbogacony o nowoczesne rozwiązania technologiczne w postaci dedykowanej aplikacji, wykorzystującej system rozszerzonej rzeczywistości (AR).

 

Niezależnie od miejsca i charakteru Twojego wydarzenia, możesz być pewny że Twoi goście będą zachwyceni. To jakbyś był w pokoju zagadek, ale wszystkie zadania zamknięte zostały w jednej tajemniczej skrzyni a na ich rozwiązanie masz 120 minut.

Integracja firmowa, aż dla 120 osób.

To gra, w której jednocześnie udział może brać 120 osób. Liczba skrzyń oraz tabletów z aplikacją AR, które dostarczamy na Twój event firmowy uzależniona jest właśnie od liczebności Twojej grupy. Scenariusz i przebieg gry pozostają za to niezmienne.

Ludzie rozwiązujący zadania team buildingowe
Notatki i zapiski Leonarda Da Vinci

Atrakcja integracyjna z podziałem na grupy.

W zależności od Twoich preferencji grupę dzielimy na 6, 7 lub 8-mio osobowe zespoły. Każdy z uczestników otrzymuje swoje zadanie i wnosi do zespołu inne wartości.

Event w języku Polskim i Angielskim.

Wszystkie zagadki przygotowane są w wersji Polsko i Anglojęzycznej. To pozwala na owocną współpracę, nawet jeśli w Twoim zespole są obcokrajowcy.

Otwórz walizki i zbuduj model maszyny.

OTWIERANIE WALIZEK

Każda z czterech walizek zawiera zestaw manualnych zadań i logiczno-analitycznych łamigłówek. Rozwiązując je uczestnicy otrzymują kody do otwarcia kolejnych walizek oraz zdobywają elementy konstrukcyjne do modelu maszyny.

BUDOWA MASZYNY

Ze zgromadzonych elementów, konstruktorzy będą musieli zbudować model prototypowej maszyny oblężniczej autorstwa Leonardo Da Vinci. Po poprawnym dopasowaniu do siebie poszczególnych elementów, powstanie pełnoprawna konstrukcja w skali 1:18. Na tym etapie wszystkie zespoły muszą pracować nad wspólnym zadaniem.

Grupa mężczyzn budująca model katapulty na evencie integracyjnym
Współpracująca grupa osób podczas zajęć integracyjnych

Agenda eventu.

To idealna atrakcja na imprezę firmową, warsztaty team buildingowe czy wyjazd integracyjny.

 

Plan eventu (czas ok. 2.5h).

  1. Przywitanie gości. Podział grupy na 6-8 osobowe zespoły oraz przydzielenie skrzyń.

  2. Prezentacja filmu wprowadzającego.

  3. Właściwa rozgrywka – w tym czasie każdy zespół ma 120 minut na to by rozwiązać zagadki z czterech walizek zamkniętych w skrzyni oraz zdobyć elementy konstrukcyjne, potrzebne do budowy modelu.

  4. Etap konstrukcyjny - wspólna budowa modelu maszyny, w celu pozytywnego ukończenia zadania.

  5. Zakończenie, podsumowanie rozgrywki i wyników gry.

Liczba uczestników:

od 6 do 120os. jednocześnie.

Liczba skrzyń na Twoim evencie uzależniona jest wyłącznie od liczby uczestników.

Zaufaj naszemu doświadczeniu.

Gwarancja udanego eventu.

Challenge Box: Skrzynia Vinciego, to trzecia już odsłona jedynej w swoim rodzaju atrakcji integracyjnej z pod szyldu Challenge Box. Ta edycja zadebiutowała początkiem 2023 roku i przenosi uczestników eventu w świat Mistrza Renesansu Leonardo Da Vinci. Za grę odpowiada ten sam zespół, który zrealizował projekty: Skrzynia Zodiaka i Śladami Azteków. To grupa doświadczonych event managerów, inżynierów i trenerów biznesu. 

Zarezerwuj Challenge Box
na swój event.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NASZYM EVENT MANAGEREM

Arkadiusz Szydełko

info@challengebox.eu

+48 786 140 833

Wystarczy, że podasz nam planowaną liczbę uczestników, termin oraz miejsce,

a my przygotujemy ofertę jeszcze tego samego dnia.

bottom of page