top of page
Challenge Box Skrzynia Vinciego

Stolikowa gra integracyjna

Vinci

Poznaj skrywaną tajemnicę Mistrza

Skrzynia Vinciego to gra integracyjna, w której grupa osób wciela się w rolę badaczy życia i twórczości Leonarda Da Vinci.

Ikona - format zajec
Format zajęć

Gra stolikowa.

Ikona - wyzwania
Wyzwania

Zręcznościowo-logiczno-wirtualne.

Ikona - uczestnicy
Uczestnicy

Od 6 do 240 osób.

Ikona - czas trwania
Czas trwania

Około 120 minut.

Mężczyzna otwierający kłódkę w grze Challenge Box Vinci
NA CZYM TO POLEGA

Zbuduj maszynę.

Uczestnicy gry podzieleni na 6-8 osobowe zespoły mają za zadanie w czasie krótszym niż 120 minut rozwiązać szereg zadań zręcznościowo-logiczno-wirtualnych znajdujących się w skrzyniach oraz wspólnie zbudować model maszyny oblężniczej projektu samego Leonarda Da Vinci.

 

Każdy zespół otrzymuje swoją skrzynię, we wnętrzu której znajduje się cztery zamknięte walizki oraz tablet z autorską aplikacją AR. Celem uczestników jest poszczególne rozwiązywanie zadań i łamigłówek, tak by w efekcie złamać wszystkie szyfry i zbudować model w jak najkrótszym czasie.

 

Skrzynie posiadają te same zestawy zagadek, jednak różnią się elementami konstrukcyjnymi do budowy modelu. W trakcie gry okazuje się, że połączenie wyników prac wszystkich zespołów jest niezbędne do osiągnięcia sukcesu.

FABUŁA GRY

Skrzynia Vinciego.

Skrzynie Vinciego to historia najznakomitszej postaci doby Renesansu - Leonarda Da Vinci.

 

Uczestnicy wcielają się w rolę grupy historyków, badających życie i twórczość Mistrza. W jednym z pomieszczeń starych pracowni odnajdują skrzynie, która należała do samego Leonardo. Skrywa ona cztery zamknięte walizki oraz tajemniczy artefakt, który pozwala dostrzec to, czego nie widać gołym okiem. W walizkach, uczestnicy odnajdą odręczne zapiski, mechanizmy szyfrowe, starodawne mapy oraz elementy do budowy modelu. Cel jaki niegdyś Mistrz postawił przed śmiałkami, którzy odważą się podnieść wieko skrzyni to złamanie szyfrów oraz rekonstrukcja modelu.

Mężczyzna analizujący mapę włoch w grze integracyjnej Challenge Box Vinci
WYZWANIA

Da Vinci inspirował.
Poszukiwał w wielu dziedzinach. Cztery walizki, odzwierciedlają jego niezliczone pasje.

Piękno natury, matematyka, anatomia ludzkiego ciała, a także malarstwo i astronomia. Wejdź do świata wielkiego Mistrza i zmierz się z pozostawionymi przez niego zadaniami w trakcie Twojej imprezy firmowej.

Challenge Box Skrzynia Vinciego walizka 1
Challenge Box Skrzynia Vinciego walizka 2
Challenge Box Skrzynia Vinciego walizka 3
Challenge Box Skrzynia Vinciego walizka 4
Challenge Box Skrzynia Vinciego maszyna Leonarda Da Vinci
WSPÓŁPRACA PRZEZ RYWALIZACJĘ

Skompletuj niezbędne elementy i zbuduj model.

We wnętrzu walizek odnajdziesz kody do otwarcia szuflad, w których znajdują się elementy konstrukcyjne do budowy modelu maszyny Leonarda Da Vinci. Zlokalizowanie owych elementów i zbudowanie modelu, to wspólne zadanie wszystkich zespołów.

To właśnie w tym momencie zabawa przybiera formę gry integrującej ze sobą cały zespół a początkowa rywalizacja przeradza się we współpracę.

MODUŁ AR

Rzeczywistość rozszerzona na Twoim evencie.

Oprócz wyzwań logiczno-zręcznościowych, gra wykorzystuje technologię rozszerzonej rzeczywistości, czyli system łączący świat rzeczywisty z wirtualnym. Implementując technologie AR w naszą grę zwiększamy immersyjność i dajemy uczestnikom jeszcze większe możliwości interakcji.

Kobieta skanująca kod QR

Świat wirtualny przenika się z rzeczywistością.

Wykorzystując tablety, zespoły skanują pojawiające się podczas gry specjalne markery (symbole), na bazie których aplikacja AR określa swoje położenie względem świata rzeczywistego i inicjuje grafikę 3D, która pojawia się w przestrzeni.

AR.png
Mężczyzna trzymający tablet i skanujący marker AR w grze Skrzynia Vinciego

Technologia przyszłości.

Z całą pewnością to obecnie najbardziej zaawansowana wirtualna technologia dostępna na rynku. U części uczestników, którzy nie mieli z nią nigdy styczności może wywołać spore zaskoczenie.

Postęp gry widoczny na ekranie.

Oprócz tego, że tablet pełni rolę urządzenia, dzięki któremu uczestnicy mogą dostrzegać rzeczy niewidoczne gołym okiem, wyświetlany jest na nim także aktualny postęp gry.

WYZWANIA NIEWIDOCZNE GOŁYM OKIEM

Coś więcej niż obraz.
Interaktywne obiekty 3D pojawiające się w przestrzeni.

Mężczyzna wykorzystujący rozszerzoną rzeczywistość w grze Challenge Box
Skrzynie Vinciego ustawione na stołach w sali konferencyjnej
FORMUŁA WYDARZENIA

Skrzynia Vinciego to pokój zagadek zamknięty w walizkach.

Planujesz duży event w hotelu lub restauracji a może szukasz atrakcji integracyjnej, którą łatwo zainicjować w biurze? Skrzynia Vinciego to gra, która łączy w sobie wszystkie zalety pokojów zagadek i zamyka je w skrzyni. Dodatkowo, program został wzbogacony o nowoczesne rozwiązania technologiczne w postaci dedykowanej aplikacji, wykorzystującej system rozszerzonej rzeczywistości (AR). Niezależnie od miejsca i charakteru organizowanego przez Ciebie eventu, możesz być pewny, że dzięki temu programowi zintegrujesz swój zespół, poprawisz komunikację a uczestnicy będą rozmawiać o grze jeszcze na długo po jej zakończeniu.

 

To jakbyś był w pokoju zagadek, ale wszystkie zadania zamknięte zostały w jednej tajemniczej skrzyni a na ich rozwiązanie masz 120 minut.

LICZBA OSÓB

Nawet 240 uczestników.

W grze jednocześnie udział może brać aż 240 osób, pracujących w 6-8 osobowych zespołach. Liczba skrzyń, którą dostarczamy na Twój event podyktowana jest ilością uczestników.

Atrakcja z powodzeniem może być zorganizowana w hotelu na jednej dużej sali konferencyjnej lub równolegle na kilku mniejszych, w restauracji lub w przestrzeniach biurowych w siedzibie firmy. W sezonie letnim także w plenerze.

Grupa osób budująca model maszyny oblężniczej projektu Leonarda Da Vinci
Mężczyzna rozwiązujący zadania w grze Challenge Box Vinci
PODZIAŁ NA ZESPOŁY

Losowanie.

W zależności od Twoich preferencji uczestników eventu w sposób losowy lub schematyczny dzielimy na 6, 7 lub 8-mio osobowe zespoły. Każdy z graczy otrzymuje swoje zadanie i wnosi do zespołu inne wartości.

OPCJE JĘZYKOWE

Po polsku lub angielsku. 

Wszystkie wyzwania w grze przygotowane są w wersji Polsko i Anglojęzycznej. To pozwala na owocną współpracę, nawet jeśli w Twoim zespole są osoby różnych narodowości.

WYZWANIE FINAŁOWE

Kolaboracja kluczem sukcesu.

Początkowo uczestnicy pracują w obrębie swoich zespołów. Skupiają się na jak efektywniejszym rozwiązywaniu zadań i łamigłówek ze swoich skrzyń. W trakcie okazuje się jednak, że ważniejsza od rywalizacji jest współpraca zespołowa.

Etap pracy w zespołach.

Każda z czterech walizek zawiera zestaw manualnych łamigłówek i logiczno-wirtualnych zadań. Rozwiązując je uczestnicy otrzymują kody do otwarcia kolejnych walizek oraz zdobywają elementy konstrukcyjne do budowy modelu.

Etap współpracy między zespołowej.

Ze zgromadzonych elementów, wybrani konstruktorzy budują model maszyny oblężniczej autorstwa Leonardo Da Vinci. Po poprawnym dopasowaniu do siebie poszczególnych elementów, powstaje pełnoprawna konstrukcja w skali 1:18, która wieńczy dzieło całej grupy.

Grupa osób budująca projekt maszyny Leonarda Da Vinci
MIEJSCE REALIZACJI

Realizacja w dowolnym miejscu.
W pomieszczeniu lub na zewnątrz.

To atrakcja integracyjna, którą zorganizujemy dla Ciebie w dowolnej przestrzeni. Wskaż nam miejsce, a my zajmiemy się resztą. Nasze programy integracyjne realizujemy mobilnie na terenie całej Polski oraz większości Państw Europejskich.

 

Nie wybrałeś jeszcze miejsca na swój event?

Skontaktuj się z nami, a pomożemy w zapewnieniu przestrzeni w Twoim mieście.

Gra integracyjna Challenge Box Vinci w Hotelu

Hotel

Gra integracyjna Challenge Box Vinci w Restauracji

Restauracja

Gra integracyjna Challenge Box Vinci w biurze

Biuro

Gra integracyjna Challenge Box Vinci w plenerze

Plener

PLAN WYDARZENIA

Agenda eventu.

Od powitania gości, poprzez prowadzenie zajęć, na podsumowaniu kończąc - wszystko jest w rękach naszych moderatorów. Czas trwania gry to 120min.

ChallengeBox_numer_1.jpg
Powitanie

Powitanie przybyłych gości, podział na zespoły i przydział skrzyń.

ChallengeBox_numer_2.jpg
Praca w zespołach

Praca w zespołach nad zadaniami znajdującymi się w skrzyniach.

ChallengeBox_numer_3.jpg
Współpraca międzyzespołowa

Współpraca międzyzespołowa nad kluczowym zadaniem finałowym.

ChallengeBox_numer_4.jpg
Podsumowanie

Podsumowanie wyników oraz efektów prac w zespołach. 

Mężczyzna pokazujący grupie przyjaciół poprawne rozwiązanie zadania logicznego w grze Challenge Box Vinci
TECHNIKA I LOGISTYKA

Warunki i zaplecze techniczne.

Szkic - skrzynia vinciego

Zapewniamy

Skrzynie Vinciego wraz tabletami w liczbie adekwatnej do liczby uczestników wydarzenia.

Profesjonalny system nagłośnieniowy.

Obsługę techniczną, koordynację oraz moderację wydarzenia.

Obsługę przed i po sprzedażową.

Szkic - stoły

Potrzebujemy

Wydzielonej przestrzeń do organizacji zajęć integracyjnych, adekwatnej do liczby uczestników.

Stołów w rozmiarze min. 120x60cm w liczbie adekwatnej do liczby zespołów (rekomendowany wymiar stołów to 150x80cm lub większe).

 

Rzutnika z ekranem lub TV min. 32 cale (opcjonalnie).

Szkic - zegar i młotek

Instalacja

Średni czas przygotowania przestrzeni eventowej do przeprowadzenia zajęć integracyjnych to 15-45min.

Średni czas demontażu sprzętu po zakończeniu zajęć to 15-45min.

WYMIERNE KORZYŚCI DLA FIRMY

Co zyskujesz jako pracodawca?

Zdajemy sobie sprawę, jak ważny dla Ciebie i Twojej firmy jest zgrany i dobrze funkcjonujący zespół. Dlatego, opracowując program integracyjny Skrzynia Vinciego skupiliśmy się na tych aspektach, które najbardziej wpływają na efektywną pracę zespołową i komunikację pomiędzy pracownikami.

Integrujemy zespół.

Twoją grupę dzielimy w sposób losowy, tak by osoby, które wcześniej nie miały okazji się poznać, teraz mogły stawić czoła wspólnemu problemowi. Podczas gry uczestnicy w łatwy i naturalny sposób nawiązują wzajemne relacje.

Poprawiamy komunikację.

Dzięki przemyślanemu schematowi gry, w istotny sposób wpływamy na polepszenie komunikacji w Twoim zespole. Poprawne przekazywanie i wykorzystywanie informacji przez uczestników, odgrywa tutaj kluczową rolę.

Odkrywamy talenty.

Poprzez zastosowanie specjalistycznych wyzwań, każdy z uczestników może wykazać się swoimi zdolnościami. Obserwuj ich pracę, by wyciągnąć odpowiednie wnioski lub powierz to naszemu trenerowi biznesu*. Zobacz naszą ofertę szkoleniową.

*Obecność trenera biznesu zależy od charakteru Twojego eventu. Z tej dodatkowej opcji polecamy skorzystać szczególnie w trakcie specjalistycznych szkoleń z komunikacji, procesów rekrutacyjnych lub chęci poznania predyspozycji pracowników. Skontaktuj się z nami by otrzymać najlepszą rekomendację.

REFERENCJE

Zaufaj naszemu doświadczeniu.

Gwarancja udanego eventu.

Challenge Box: Skrzynia Vinciego, to trzecia już odsłona jedynej w swoim rodzaju atrakcji integracyjnej spod szyldu Challenge Box. Ta edycja zadebiutowała początkiem 2023 roku i przenosi uczestników eventu w świat Mistrza Renesansu Leonardo Da Vinci. Za grę odpowiada ten sam zespół, który zrealizował projekty: Skrzynia Zodiaka i Śladami Azteków. To grupa doświadczonych event managerów, inżynierów i trenerów biznesu. 

REZERWACJA

Zarezerwuj Skrzynie Vinciego na swój event.

Wystarczy, że podasz nam kilka niezbędnych informacji a my przygotujemy dla Ciebie ofertę jeszcze tego samego dnia. 

01

Określ miejsce realizacji.

Przedstaw w jakim miejscu planujesz organizację swojego wydarzenia. Jeśli nie wybrałeś jeszcze konkretnego obiektu, określ miasto w którym miałoby się odbyć Twoje wydarzenie. Możesz również poprosić nas o rekomendację miejsca w Twoim mieście.

02

Podaj planowaną liczbę gości.

Do przygotowania szczegółowej oferty, potrzebujemy informacji o liczbie gości, którą planujesz zaprosić na swój event. W przesłanym zapytaniu, zawsze uwzględniaj maksymalną planowaną ilość.

03

Czekaj na ofertę.

To wszystko! Teraz nasz zespół potrzebuje maksymalnie 12-godzin aby przygotować dla Ciebie najlepszą propozycję. Na wszystkie zapytania przesłane do godziny 15:00, staramy się odpowiadać jeszcze tego samego dnia.

Kontakt

Nasze biura

Warszawa

ul. Białostocka 22

03-471 Warszawa

Rzeszów

ul. Przemysłowa 6
35-105 Rzeszów

Godziny otwarcia

Pn-Pt

09:00 – 18:00

Sobota

09:00 – 13:00

  • Facebook
  • Instagram
bottom of page