top of page
  • Zdjęcie autoraPiotr

Jak zorganizować event firmowy - porady Eventy Managera.

Zaktualizowano: 13 lut

Organizacja eventu firmowego to wyjątkowe przedsięwzięcie, które wymaga precyzyjnego planowania, kreatywności oraz doskonałych umiejętności organizacyjnych. Event Manager, jako osoba odpowiedzialna za koordynację i nadzór nad przebiegiem wydarzenia, odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu, że każdy detal jest dopracowany, a uczestnicy odchodzą z niezapomnianymi wrażeniami. Poniżej znajdziesz kilka cennych porad od doświadczonego Event Managera, które pomogą Ci zorganizować udany event firmowy.


Wieczorny event firmowy
Wieczorny event firmowy

1. Zdefiniuj nadrzędne cele Eventu:

Zanim rozpoczniesz planowanie, jasno określ, jakie cele chcesz osiągnąć poprzez zorganizowanie eventu firmowego. Czy jest to promocja nowego produktu, budowanie relacji z klientami czy też cele wewnętrzne związane z integracją zespołu? Określenie celów pomoże w dostosowaniu wszystkich elementów eventu do głównego przesłania.


2. Postaw na odpowiednią lokalizację:

Wybór odpowiedniej lokalizacji to kluczowy element udanej imprezy. Rozważ charakter eventu i preferencje uczestników. Elegancki hotel, przestronna sala konferencyjna czy nietypowa przestrzeń eventowa? Wybierz lokalizację, która będzie współgrała z zamierzeniami i atmosferą wydarzenia. Rozważ organizację eventu w nietypowej lokalizacji, takiej jak loft artysty, miejsce z historią czy przestrzeń coworkingowa. To dodatkowy atut, który sprawi, że wydarzenie będzie zapamiętane. Jeśli potrzebujesz wskazówek co do wyboru miejsca, możesz uzyskać je u nas.


3. Szczegółowo zaplanuj harmonogram wydarzenia:

Opracuj szczegółowy harmonogram, uwzględniając elementy formalne, networking oraz część rozrywkową. Warsztaty, prelekcje z gośćmi specjalnymi, czy konkursy, powinny być odpowiednio dobrane do tematu i celów eventu oraz trwać odpowiednią ilość czasu.. Starannie dobrany czas trwania poszczególnych etapów programu zwiększy atrakcyjność eventu.


4. Zadbaj o dobór odpowiednich aktywności:

Postaw na atrakcje dostosowane do specyfiki wydarzenia, miejsca oraz branży firmy. Pokazy artystyczne, strefy kreatywne, czy atrakcje interaktywne mogą znacząco zwiększyć zainteresowanie oraz zaangażować uczestników w aktywny udział w wydarzeniu. Szczególnie ważne są atrakcje wpływające na integrację i poprawę komunikacji w zespole. Ofertę takowych programów odnajdziesz w naszym portfolio Challenge Box - Team building.


5. Kreatywnie podejdź do kwestii dekoracji:

Nieszablonowe dekoracje i oryginalny branding stanowią wizytówkę eventu. Kreatywność w tym obszarze przyciągnie uwagę uczestników. Skoncentruj się na odpowiednim wkomponowaniu logo firmy w każdy element dekoracyjny. Wybieraj kolory i motywy zgodnie z identyfikacją wizualną firmy. Postaw na interaktywne elementy dekoracyjne, które będą nie tylko estetyczne, ale także zaskoczą i zaintrygują uczestników wydarzenia.


6. Efektywna Komunikacja:

Efektywna komunikacja to klucz do sukcesu eventu. Informuj uczestników na bieżąco o zmianach w programie, dostępnych atrakcjach czy praktycznych kwestiach organizacyjnych. Stworzenie możliwości interakcji, takich jak Q&A podczas prelekcji, czy mobilne aplikacje eventowe, zwiększy zaangażowanie gości. Skorzystaj z różnych kanałów komunikacyjnych, aby dotrzeć do jak największej liczby osób.


7. Personalizacja dostosowana do Uczestników:

Stwórz wydarzenie, które będzie dostosowane do indywidualnych preferencji uczestników, a jednocześnie będzie zgodne wartościami firmy. Personalizowane gadżety, spersonalizowane karty uczestnictwa czy upominki w podzięce za obecność i udział w wydarzeniu - to elementy, które docenią i sprawią, że uczestnicy poczują się wyjątkowo.


8. Elastyczne podejście do zmian:

Organizacja wydarzeń to niejednokrotnie dynamiczny proces, w trakcie którego niespodziewane sytuacje mogą się zdarzyć. Bądź elastyczny, gotowy na zmiany oraz dostosowanie planu, jeśli zajdzie taka potrzeba. Umiejętność radzenia sobie z trudnymi i niespodziewanymi sytuacjami to kluczowy element sukcesu.


9. Sprawdź opinie i zmierz skuteczność:

Po zakończeniu eventu przeprowadź analizę jego skuteczności. Poznaj opinie uczestników, przeanalizuj liczby i statystyki. To pomoże Ci zidentyfikować mocne strony wydarzenia oraz obszary, które w przyszłości będzie trzeba poprawić.


Podsumowując, organizacja eventu firmowego to proces wymagający zaangażowania, precyzji i kreatywności, ale jednocześnie szansa na stworzenie niepowtarzalnego doświadczenia dla uczestników. Zastosowanie innowacyjnych rozwiązań, takich jak interaktywne dekoracje, czy mobilne aplikacje eventowe zwiększają Twoje szanse na stworzenie wyjątkowego wydarzenia. Wykorzystując powyższe wskazówki Event Managera, możesz podnieść jakość organizowanego eventu.


Pamiętaj, że elastyczność oraz dostosowywanie się, do zmian są ważnymi aspektami w radzeniu sobie z ewentualnymi niespodziankami. Czerp inspirację z innowacyjnych rozwiązań oraz na bieżąco śledź nowości w branży eventowej, aby mieć narzędzia i niezbędną wiedzę do stworzenia unikalnego i niezapomnianego wydarzenia. Jeśli potrzebujesz skutecznej pomocy przy organizacji wydarzenia firmowego, skontaktuj się z nami.

Comments


bottom of page