top of page
  • Zdjęcie autoraGrzegorz

Jak poznać predyspozycję pracowników, bazując na grach integracyjnych?

Zaktualizowano: 13 lut

W dzisiejszych czasach rozpoznanie predyspozycji pracowników jest ważnym elementem zarządzania całym zespołem. Idealnym narzędziem do tego są gry typu Team Building z serii Challenge Box.


Grupa osób pracująca nad zadaniami integracyjnymi
Gra team buildingowa Challenge Box Vinci

Gry integracyjne mają na celu nie tylko zwiększenie zaangażowania członków oraz integrację zespołu, ale mogą posłużyć do identyfikacji predyspozycji pojedynczych osób.


Oto kilka aspektów, na których warto się skupić:


  1. Uważnie obserwuj jak Twoi pracownicy współpracują i komunikują się. W jaki sposób podejmują decyzję podczas kolejnych etapów gry. Dowiesz się dzięki temu czy potrafią pracować w zespole i czy wyklarował się lider.

  2. Zwróć uwagę na to jak zespół zarządza czasem w trakcie trwania rozgrywki.

  3. Czy uczestnicy potrafią logistycznie rozplanować zadania lub dostosować się do nagłej zmiany sytuacji?

  4. Presja czasu potrafi odbić się stresem na uczestnikach. Obserwuj jak zespół reaguje na tego typu sytuacje. Może dać Ci to informację o sposobie radzenia sobie ze stresem i odporności psychicznej pracowników.

  5. Często zadania, postawione przed uczestnikami wymagają niestandardowego podejścia i pomysłowości. Sprawdź czy zespół wykazuje się kreatywnością w rozwiązywaniu, czy pracownicy podejmują postawione przed nimi wyzwania i jakie taktyki do tego wykorzystują.

  6. Obserwuj co napędza Twoich pracowników do osiągania celów. Czy są nastawieni na rywalizację, osiąganie celów a może współpracę?

  7. Gry typu team building z serii Challenge Box wymagają sprawnej komunikacji między członkami zespołu. Sprawdź czy Twoi pracownicy potrafią słuchać, wyrażać swoje obawy lub pomysły. W jaki sposób to robią.


Po zakończeniu gry warto porozmawiać ze swoim zespołem, aby zapytać o ich subiektywne opinie na temat atrakcji oraz innych uczestników. Zapytaj pracowników jakie wnioski wyciągnęli podczas trwania rozgrywki i jakie umiejętności chcieliby poprawić.


Jeśli potrzebujesz profesjonalnej opinii o uczestnikach Twojego wydarzenia, skorzystaj z naszej oferty szkoleń korporacyjnych, w których skupiamy się na najważniejszych dla Ciebie aspektach związanych z komunikacją i zarządzeniem w zespole. Dzięki analizie zrozumiesz lepiej swój zespół. Poznasz predyspozycję  pracowników i będziesz mógł wykorzystać te informacje do dalszego rozwoju w kontekście pracy zespołowej.

Comentários


bottom of page